خدمات اسپوتا

DevOps

امروزه با افزایش استفاده از سامانه‌های نرم‌افزاری در سازمان‌ها و گسترش تکنولوژی‌ها و خطوط تولید نیز دچار تغییر شده‌اند. افزایش بهره‌وری و کیفیت محصول نهایی یکی از اهداف بسیار مهم در فرآیند تولید می‌باشد
سازمان‌ها با استفاده از زیرساخت دوآپس می‌توانند فرآیند ایجاد و ارائه ارزش سازمان را طراحی کرده و بهبود ببخشند، چراکه محصول نهایی تولید شده دقیقاً منطبق با نیازهای کسب و کاری خواهد بود. همچنین تمامی سازمان‌ها خواهند توانست که با بهبود روابط و فرآیندهای درون سازمانی و درون تیمی، کیفیت خدمات ارائه شده و محصول تولید شده را افزایش دهند. در کنار این مزایا با توجه به همکاری بخش‌های مختلف واحدهای فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان در کنار یکدیگر، میتوانند ضمن کاهش زمان انتظار، بهره‌وری کلی افزایش یافته و سازمان‌ها می‌توانند محصول خود را در بازه زمانی کوتاه‌تری عملیاتی سازند.

به سبب خودکار شدن فرآیندهای ساخت و انتشار، می‌توان دسترسی به سرورهای عملیاتی را کاملاً محدود کرد که این خود به نوعی به امن‌تر شدن زیرساخت سازمان نیز کمک شایانی می‌کندمستندسازی، قابلیت پیگیری کارها از زمان تعریف تا عملیاتی شدن روی سرورها، طراحی فرآیندهای آزمون واحد و آزمون‌های اکتشافی، تعریف، طراحی و ایزوله­ سازی محیط‌های توسعه، تضمین کیفیت و عملیات، حصول اطمینان از مالکیت آخرین نسخ کد، همگی از جمله مواردی هستند که به فرآیند تولید نرم ­افزار در سازمان کمک می‌کنند تا بالغ‌تر شده و همواره در مسیر بهبود کیفیت و خدمات برآیند.

شرکت فناوری اطلاعات اسپوتا، با داشتن تیمی متخصص در حوزه دوآپس، که اعضای آن سابقه پیاده‌سازی زیرساخت Microsoft Azure DevOps در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف را در کارنامه دارند، مفتخر است ضمن برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی در حوزه Microsoft Azure DevOps به سازمان‌ها در راستای پیاده‌سازی کامل این زیرساخت کمک نماید.

خدمات قابل ارائه Devops

برگزاری دوره های آموزشی در حوزه های "فرهنگ و کار تیمی" و آموزش Microsoft Azure DevOps

پیاده سازی افزونه برای واسط گرافیکی و پایپ لاین ها در Microsoft Azure DevOps منطبق با نیاز مشتری

طراحی و پیاده سازی بوردهای کاری برای مدیریت تیم های مختلف درون و برون سازمان

طراحی و پیاده سازی راهکارهای مرتبط با دیتابیس دوآپس برای بانک های اطلاعاتی Microsoft SQL Server

طراحی و پیاده سازی راهکارهای آزمون مداوم نرم افزارها بصورت خودکار و دستی

طراحی و پیاده سازی راهکارهای نظارتی و پایش زیرساخت های نرم افزاری

طراحی و پیاده سازی راهکارهای بهبود و ارائه مداوم

طراحی و پیاده سازی راهکارهای بهبود کیفیت و کاهش بدهی فنی کدها

مشاوره معماری و تولید نرم افزار

امروزه زمانیکه حرف از معماری نرم افزار میشود، اغلب مواردی چون مایکروسرویس یا معماری لایه ای به ذهن می رسد. ولی واقعیت امر این است که معماری نرم افزار بسیار فراتر از این موارد(الگوهای معماری) بوده و اساساً یک نگرش جامع تر در تولید نرم افزار بحساب می آید. معماری نرم افزار بصورت کلی به چهار بخش الگوها، تصمیمات، ویژگی های معماری و اصول طراحی تقسیم میشود. یک معمار در طراحی یک سامانه نرم افزاری بایستی هر 4 مورد فوق را بدرستی مد نظر قرار داده و در همکاری با تیم تولید آنها را به شیوه موثری بکار ببندد.

معماری نرم افزار
معماری نرم افزار

متخصصان شرکت فناوری اطلاعات اسپوتا با تکیه بر تخصص کارشناسان خود و با اتکا به تجربه چندین ساله در تحلیل، تولید و عملیاتی سازی سامانه های ملی و حضور در برنامه های مختلف شرکت مایکروسافت از جمله NET Docs Show، این آمادگی را دارد تا سازمان ها و شرکت ها را در کنار توانمندسازی پرسنل، در رسیدن و داشتن یک معماری نرم افزار مناسب و متناسب با نیازمندی یاری نماید. 

خدمات قابل ارائه مشاوره معماری و تولید نرم افزار

راهکارهای افزایش دسترس‌پذیری و مدیریت بانک‌های اطلاعاتی Microsoft SQL Server

امروزه اغلب کسب و کارها با بازار رقابتی روبرو هستند، که در این بازار هرگونه نقص در کسب و کار می‌تواند باعث آسیب‌های جدی به بدنه و اعتبار آن کسب و کار شود. در عصر نوین و در حضور نرخ بسیار بالای نفوذ فناوری اطلاعات و ارتباطات در زندگی روزمره و ساختار کسب و کارها، یکی از مهم‌ترین ریسک‌هایی که کسب و کارها را تهدید می‌کند، ریسک نقص در لایه فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌باشد. شاید متداول‌ترین نقصی که می‌توان به آن اشاره کرد، قطعی سامانه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات و از دست رفتن داده در کسب و کارها می‌باشد

سیستم های مدیریت پایگاه داده سازمان ها نیز بعنوان بخشی از ساختار فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان، نیاز دارند تا در قالب یک فرآیند استاندارد و همه گیر در سازمان مدیریت و نگهداری شوند. برای تدوین یک اینچنین استانداردی نیاز هست تا در گام اول ریسک های حوزه شناسایی و تحلیل شوند و در ادامه با ارائه راهکاری مشخص، این ریسک ها را مدیریت نمود.

متخصصان شرکت فناوری اطلاعات اسپوتا با تجربه حضور و سخنرانی در همایش ها و برنامه های تخصصی مختلف در حوزه مدیریت و بهینه سازی بانک های اطلاعاتی Microsoft SQL Server نظیر همایش جامعه SQL Server کشور کرواسی، همایش Azure مایکروسافت و همچنین حضور در پروژه های ملی گوناگون این آمادگی را دارند که به سازمان ها در نگهداشت زیرساخت بانک های اطلاعاتی کمک نمایند.

خدمات قابل ارائه Microsoft SQL Server

برگزاری دوره های آموزشی تخصصی سازمانی

در بازار رقابتی امروز، نیروی انسانی و توانمندی تیم، فاکتور بسیار مهم و موثری در موفقیت یک کسب و کار بحساب می آید. همسو بودن با دانش فنی روز و استفاده از انها در محیط کار میتواند بعنوان یک شاخصه مهم در مدیریت منابع انسانی بحساب آید. با افزایش سرعت پیشرفت تکنولوژی و ارائه نوآوری های مختلف و متنوع، سازمان ها نیاز دارند تا با یک برنامه ریزی مدون آموزشی، همواره نیروهای فنی خود را نسبت به دانش فنی روز، آپدیت نگه دارند.

برگزاری دوره های آموزشی میتواند اشکال مختلف و متنوعی نظیر دوره های حضوری، آنلاین، آموزش حین کار، برگزاری همایش و کارگاه داشته باشد. شرکت فناوری اطلاعات اسپوتا با ارائه مشاوه در حوزه تعیین نیازهای آموزشی، ضمن تدوین محتوا و منابع آموزشی، انواع مختلف دوره های آموزشی را برای سازمان ها برگزار می نماید.

شرکت فناوری اطلاعات اسپوتا با تکیه بر توان تیم آموزشی خود که سابقه چند ده ساله در امر آموزش و برگزاری دوره های مختلف دارند، موفق شده است در سالیان اخیر دوره های متنوع و مختلف آموزشی را برای سازمان ها و شرکت های مختلف برگزار نماید.

تیم آموزشی شرکت فناوری اطلاعات اسپوتا سابقه حضور در همایش های بین المللی مختلف از جمله همایش .NET مایکروسافت، همایش Azure مایکروسافت، همایش سالانه Elasticsearch و همایش سالانه C# Corner و حضور در برنامه های تلویزیونی شرکت مایکروسافت از جمله .NET Docs Show و On .NET Live و غیره را در کارنامه داشته و برخی از اعضای تیم عضو کمیته آموزشی بنیاد NET Foundation مایکروسافت نیز هستند.

تمام تلاش شرکت فناوری اطلاعات اسپوتا این بوده است که همواره بهترین، آخرین و بروزترین محتوای آموزشی را در اختیار سازمان ها قرار دهد.

دوره های آموزشی سازمانی